REAL-MADRID CF #MY BEST FOOTBALL TEAM
FIRST

Real Madrid, egy spanyol labdarúgóklub.Alapításuk óta az összes szezont az első osztályban töltötték el, egyszer sem estek ki.spanyol csapat 31 bajnoki címével és 17 kupagyőzelmével, emellett 9 alkalommal nyerték meg a Bajnokok Ligáját,ami szintén rekord. 2000. december 23-án a FIFA a 20. század legjobb csapata címet adományozta a királyi gárdának.

THIRD

10/9 hely szabad! a chatban lehet jelenthezni! csak focis vagy sportos oldalak!

CHAT

THE BEST!

A kedvenc oldalam! hogy miért? mert minden hír, videó, kép megtalálható  a kedvenc klubbomról. a legjobb madridista oldal. nagyon jó forrásul használ egy rajongói lapnak. csak ajánlani tudom! katt a képre!

INFORMATION
szerkeztő: lilie
téma: Real-Madrid CF
version: 03
böngésző: Internet Expoler, mert Mozilabban elcsúszik.

HÍRADÓ

Mérkőzés utáni nyilatkozatok - FC Barcelona - Real Madrid (0-1)

2011.04.21. 15:41, lilie

José Mourinho: Ez egy kiegyenlített mérkőzés volt. Jobbak voltunk az első félidőben, míg a másodikban ők domináltak. Casillas remekül hárított. Nagyon kevés hibát vétettünk egy komoly mérkőzésen. A játékosok nagyon koncentráltak voltak és tudták, hogy mi a dolguk. Szorosabbra zártuk a sorainkat a hosszabbítás során, és úgy gondolom a Barcelona elfáradt mentálisan. Aki az első gólt lövi a hosszabbítás során, inkább az győz. Nagyszerű meccs volt.”

„Mindig jó címet nyerni. Valaki a „címek edzőjének” nevezett engem pár évvel ezelőtt. Tetszik ez a megszólítás. Ez a munkám. Nagyon büszke vagyok a csapatomra, a rajongókra és az embereimre. Ez volt a negyedik kupa sikerem és nagyon büszke vagyok.”

„Ennek a mérkőzésnek semmi köze nem lesz ahhoz, amit majd a Bajnokok Ligájában látni fogunk. Mindkettő különböző lesz. Meglátjuk majd, hogy mi fog történni a két remek csapat között, az oda-visszavágó során. Bármi megtörténhet.”

„Ezt a szurkolóknak ajánljuk. Két rossz év állt mögöttünk, de kemény munkával és elkötelezettséggel bizonyítottuk, hogy képesek vagyunk rá. Tartozunk mindazoknak, akik eljöttek velünk és azoknak is, akik otthon maradtak Madridban. Ez egy újabb kupa a Madridisták számára. Mourinho egy fenomenális edző.”„A munkám a Real Madridnál ebben a szezonban az volt, hogy címeket nyerjek. Megváltoztattam más fontosabb dolgokat. Most nyugodt és rendkívül boldog vagyok. Jó dolog címekkel indítani, leveszi a terhet a játékosok válláról. Sok mindent tapasztaltam, az újságok szerint hat támadóval kellett volna játszanom. Játszottunk, ahogy játszottunk és mindezt egy remek csapat ellen, így amit tettünk, még jobban felértékelődik.”

Iker Casillas:

Cristiano Ronaldo:„Nagyon boldog vagyok. Ez egy nagyon fontos trófea és a célunk az volt, csak úgy, mint az edzőnek, hogy megnyerjük. Kitörően boldogak vagyunk, és most van itt az ideje az ünneplésnek. Nagyon nehéz meccs volt, de aki gólt rúg, az győz. Mourinho sokat segít nekünk és remek munkát végez. Pozitív energiát  sugároz és mi ezt érezzük.”

Angel di María: „Tudtuk, hogy képesek vagyunk megnyerni ezt a címet és sikerült. A csapat erőssége az egység és a vágy arra, hogy megnyerje a mérkőzést. Csak ez lebegett a szemünk előtt. Bízunk benne, hogy továbbra is így folytatjuk, mert egységesebbek vagyunk, mint valaha.”

Dedikálva a szurkolóknak: 18 év után kupagyőzelem!

2011.04.21. 08:53, lilie

Frenetikus izgalmak, majd 120 percnyi küzdelem után a Real Madrid 1-0-ra legyőzte a Barcelonát a spanyol Király-kupa fináléjában, ezzel 18 év szünet után ismét csúcsra ért a kupasorozatban. Ahogy szombaton, úgy most is a Barcelona birtokolta jóval többet a labdát, a madridi védelem azonban végig kitartott, a legkritikusabb pillanatokban is elbírta a nyomást, és Cristiano Ronaldo találatával összességében megérdemelten nyerte meg a szezon első trófeáját.

Néhány napon belül másodszor csapott össze a spanyol labdarúgás két óriása, a szombati bajnoki után ezúttal a spanyol Király-kupa volt a tét. A valenciai utcákon már órákkal a meccs előtt felfokozott hangulat uralkodott, ezért nem volt meglepő, hogy a csapatok is hatalmas lelkesedéssel vetették bele magukat a küzdelembe, még akkor is, ha a kezdetekben kifejezetten sok hiba jellemezte a játékot.

Ellentétben a hétvégi bajnokival ezúttal a Real Madrid lépett fel támadóbban, és az első félidőben közelebb is járt a vezetéshez, mint ellenfele. A madridiaknál Cristiano Ronaldo kétszer is veszélyeztetett a szünet előtt, de egyik lehetőségét sem tudta gólra váltani, míg néhány perccel a félidő vége előtt Pepe járt nagyon közel a meccs első találatnak megszerzéséhez, fejese azonban Pinto szerencséjére kijött a kapufáról.

A Barcelona nagyon visszafogott teljesítményt nyújtott az első negyvenöt percben, és annak ellenére, hogy ismét többet birtokolta a labdát, ekkor még egyértelműen az történt a pályán, amit Mourinho eltervezett a meccs előtt.

Sokáig tehát érvényesült a portugál által kitalált óvatos, gyors kontrákra apelláló játék, ám a második félidőre borúsabbá váltott a kép fővárosi oldalon: a Barcelona folyamatosan vette át a játék irányítását, helyenként percekig beszorította ellenfelét, és gyakorlatilag nem hagyta labdához jutni a Real Madridot. A nagy nyomás eredményeként a 69. percben Pedro be is vette Casillas kapuját, a gólt azonban les címén jogosan érvénytelenítette a játékvezető.

Mou visszaszólt Cruyffnak: Szeretek a címek edzője lenni

2011.04.21. 08:45, lilie

Mourinho: "Szerintem megérdemeltük. Kiegyenlített volt a meccs, akarom mondani az első félidőben mi voltunk a jobbak, a másodikban ők. Tudtuk, hogy képesek vagyunk megcsinálni, és megcsináltuk. Szeretek a címek edzője lenni..."

Florentino: A Király is megmondta...

2011.04.21. 08:44, lilie

Florentino: "A Király megmondta: a harmadik lesz a győztes kupadöntőm. A Real Madrid mindent megtett a győzelem érdekében, és úgy a szurkolók, mint a játékosok nagyon megérdemlik ezt. Most továbbra is a címeknél kell maradnunk, és be kell jutnunk a BL-döntőbe!"

Több mint 150 ezren ünnepeltek a Cibeles téren

2011.04.21. 08:43, lilie

A rossz idő ellenére hajnalban több mint 150 ezer néző előtt ünnepelt a Cibeles téren. A fieszta egyik történése volt, hogy a bajnokokat szállító buszról a Sergio Ramos véletlenül leejtette a frissen megnyert kupát, a busz vezetője pedig már nem tudott fékezni, és belehajtott a frissen megnyert serlege. (video)

CR7 volt a Barca végzete, a Realé a kupa

2011.04.21. 08:36, lilie

Tizennyolc évet kellett várni a Real Madrid tizennyolcadik Király-kupa-győzelmére, a blancók örömét csak fokozza, hogy az ősi rivális Barcelona ellen ért véget az ínséges időszak. Cristiano Ronaldo 103. percben szerzett fejesgólja döntött a szerda esti kupaclásicón! José Mourinho első címét gyűjtötte be a királyi gárdával, Pep Guardiola első döntőjét veszítette el edzőként.

Tizennyolc év hazai kupagyőzelem nélkül – borzasztóan hosszú idő egy klub életében, hát még ha a Real Madrid az a bizonyos klub! Pedig a királyiak azóta kétszer is eljutottak a fináléba, ám a Deportivo és a Zaragoza ellen is könnyűnek találtattak.

Most még nehezebb fába vágták a fejszéjüket, az ősi ellenség Barcelonát mostanában csak nagyon kevés csapatnak sikerül legyőzni. Pep Guardiola regnálása óta hiába iparkodott a Madrid, döntetlent is csak egyet szorgoskodott össze – éppen négy nappal ezelőtt, a hazai bajnokin. Annak a találkozónak az volt a legnagyobb tanulsága, hogy betonbiztos védekezéssel a Barcát is meg lehet szorongatni, és Mourinho nem is nyúlt a remekül szűrő középpályássorhoz. Karim Benzema viszont nem „élte meg” a valenciai kupadöntőt, Mesut Özil kezdett helyette. Nem a helyén, a Mestallában ugyanis klasszikus 9-es nélkül futballozott a Real.

Az előjelek dacára inkább előnyükre változtak a fővárosiak - ha egyetértünk abban, hogy a támadójáték erény –,  és helyenként szép megoldásokat mutattak be, sőt kapujukhoz szegezték a katalánokat. Az első félidő utolsó pillanataiban ez gólban is kis híján gólban is visszaköszönt, ám Pepe fejese a lécről kifelé pattant. Ez volt az egyetlen próbálkozás, ami kaput talált a játékrészben… A labdabirtoklás a blaugranák fölényéről árulkodott, azzal azonban, hogy majd’ kétszer annyit dajkálták a lasztit (64-36%), csak a statisztikusokat boldogították, magukat nem.

A második játékrész egészen más képet mutatott: a Barcelona ment előre rendíthetetlenül, sorra dolgozta ki a helyzeteket, ám Iker Casillas bravúrok egész sorozatát mutatta be. Pedro a hálóba tartó utat is megtalálta, ám az asszisztens lengette a zászlaját – jogosan…

A hajrában Casillasnak és Pintónak is csodát kellett bemutatnia, hogy ne változzon az eredmény, utóbbi percekkel a rendes játékidő letelte előtt kapott bele egy léc alá tartó Di María-lövésbe. Miközben Madrid belvárosa szellemvárossá változott, a Mestalla parázslott, CR7 már a hosszabbítás 98. percében közel járt a gólhoz, nem sokkal később már nem kegyelmezett, egy Marcelo, Di María kombinációt követően tíz méterről, remekbe szabott fejesből mattolta Pintót. Innen már nem engedte ki a kezéből a győzelmet Mourinho csapata, és első spanyol trófeáját szerezte meg edzőjének. Folyt. köv. a BL-ben...

Nyilatkozatok a tegnapi CLÁSICO után

2011.04.17. 15:52, lilie

JOSE MOURINHO:

„Kiegyenlített volt az első félidő, csapatom egységesen játszott, lendületben volt. A győzelem az győzelem, a döntetlen az döntetlen, de mi rengeteg pozitív dolgot vihetünk magunkkal erről a találkozóról. Azt nagyon szeretnénk, ha egyszer azonos feltételekkel futballozhatna a két csapat. Ugyanazok a szabályok vonatkoznak mindenkire, elegem van már abból, hogy mindig emberhátrányban futballozunk. Raúl Albiol olyan szabálytalanságért hagyja ki a kupadöntőt, amely meg sem történt…Egyszer szeretnénk mi is emberelőnyben játszani a Barcelona ellen!”

MARCELO:

„Nem akarok beszélni a játékvezetői döntésekről, hogy jogosan állította-e ki Raúl Albiolt, vagy sem. A játékkal kell foglalkoznunk, függetlenül attól, hogy segít-e nekünk vagy sem egy-egy bírói ítélet. Előttünk a Copa del Rey döntője, igen nehéz mérkőzés lesz. De egyértelmű a célunk: nyerni akarunk! Ez mindannyiunkra vonatkozik.”

SERGIO RAMOS:

„Kiváló volt a hozzáállásunk, főleg amikor hátrányba kerültünk. Jól tettük a dolgunkat, legalább egyenlíteni tudtunk. Azt viszont nem értem, miért nem állította ki a játékvezető Dani Alvest, amikor a büntetőterületen belül felvágta Marcelót. Akkor bezzeg nem hezitált, akikor le kellett küldenie Raúl Albiolt…Nem adjuk fel, harcolunk tovább a bajnoki címért! Szó sem lehet arról, hogy bedobjuk a törülközőt! Addig küzdünk, amíg el nem dől véglegesen az aranyérem sorsa, amíg matematikailag van még esélyünk. De tudjuk jól, borzasztóan nehéz lesz a dolgunk.”

RICARDO CARVALHO:

„Dani Alvest is le kellett volna küldeni. Volt már sárga lapja, amikor felvágta Marcelót. Az is sárga lapos szabálytalanság volt. Ez nem is lehet kétséges! Összességében azért igazságosnak tartom a döntetlent. Emberhátrányban is megmutattuk, hogy igazi karaktere van a csapatnak. Elégedettek lehetünk az eredménnyel és a teljesítményünkkel. A Barca is remekül futballozott, de szerintem Pepe volt a mérkőzés legjobbja.”

IKER CASILLAS:

„A kiállítás és a bekapott gól után nagyon nehéz dolgunk volt, de megmutattuk, igazi csapat vagyunk! Persze szerettük volna csökkenteni a hátrányunkat a bajnokságban, de ez nem sikerült. Kemény időszak volt, amikor emberhátrányban játszottunk, de a közönség rengeteg segített nekünk, végül egy pontot azért mégis szereztünk.”

EL CLÁSICÓ 1-1

2011.04.17. 15:51, lilie

A Barcelona Madridban ért el 1-1-es döntetlent a Real ellen a Primera División 32. fordulójában, ezzel megőrizte nyolcpontos előnyét, és lényegében bajnoknak tekinthető. Lionel Messi első gólját szerezte Mourinho-csapat ellen – tizenegyesből, akárcsak Cristiano Ronaldo. Raúl Albiolt kiállították, a szerdai kupadöntőben nem játszhat.

José Mourinho a Bajnokok Ligája-párharc kapcsán úgy nyilatkozott, múltbéli tapasztalatai alapján úgy készíti fel csapatát a Barcelona ellen, mintha tízen lennének a pályán.

A portugál szakember ezzel részben arra célzott, nem feltétlenül arra számít, hogy a Real Madrid irányít, és ennek szellemében hirdetett kezdőcsapatot szombat estére: a középpályára a kreatív Mesut Özil helyett a rombolás nagymesterét, Pepét nevezte, aki Xabi Alonsóval és Sami Khedirával volt hivatott megfékezni a katalánokat.

A Special One-t az őszi párharc is óvatosságra inthette, hiszen akkor relatíve támadó felfogású együttest küldött a pályára, majd beleszaladtak egy több mint súlyos, ötgólos vereségbe.

Ezt most mindenképpen el akarta kerülni, hiszen tizenhét nap alatt négyszer mérkőznek meg a Barcelonával, és nem lett volna túl jó ómen, ha már az elsőn durván visszarántják őket a földre.

A soron következő három találkozó ráadásul, ha az El Clásico esetében lehet így fogalmazni, még nagyobb fontossággal bír, hiszen míg a bajnokság lényegében eldőlt, addig a kupában és a Bajnokok Ligájában egyenlő alaphelyzetből indulnak.

Azokra a mérkőzésekre viszont nem ígér sok jót, amit az első félidőben láttunk: a Real Madrid, ne szépítsük, bunderfocit választott, és élő falat vont a kapuja elé. A Barcelonában pedig ezúttal nem volt meg a kellő kreativitás és frissesség, hogy folyosót találjon.

Egy-egy helyzet azért mindkét oldalon adódott, stílszerűen a két legnagyobb ász, Cristiano Ronaldo és Lionel Messi villant, Victor Valdés és Iker Casillas viszont azért tartoznak a világ legjobb kapusai közé, mert egykönnyen nem adják meg magukat.

Egy kétes szituáció is borzolta a kedélyeket, David Villa gyanús körülmények közepette esett el Iker Casillas kivetődése nyomán. A játékvezető úgy döntött, hogy nem sípol.

Mikor viszont Raúl Albiol és David Villa birkózott, a lehető legszigorúbb ítéletet hozta, és kiosztott egy piros lapot a védőnek, illetve a mészpontra mutatott. Leo Messi nem kegyelmezett, először köszönt be Mourinho irányította csapatnak.

A Real Madridnak azonban volt válasza, ugyancsak tizenegyesből. Ki más, Cristiano Ronaldo váltotta gólra. Öröme azonban nem lehet teljes, hiszen a Barcelona megőrizte nyolcpontos előnyét, és már-már bajnok.

A Real Madrid a Király-kupában és a Bajnokok Ligájában vehet revánsot.

Összefoglaló

2011.04.09. 21:14, lilie
Nagyszerűen sikerült héttel feledtette a Real Madrid a múlt szombati Gijón elleni kisiklást, a Tottenham lerendezése után a Bilbao otthonában aratott tankönyvbe illő győzelmet. Tette ezt ráadásul úgy az együttes, hogy José Mourinho alaposan felforgatta a kezdőt.
Hét helyen változtatott a portugál mester, és a jelek szerint bejött a húzás, még ha a védelemnek voltak is megingásai. Di María és Kaká remekelt, Higuaín sem mozgott rosszul, de belerondít teljesítményébe az, hogy két nagy helyzetet is elpuskázott
Nem volt sokkal jobb a Real a mérkőzésen, de Di María révén két fontos büntetőhöz jutott a hajrára beállt Cristiano Ronaldo pedig gondoskodott róla, hogy esélye sem legyen a San Mamesban mindig veszélyes Athleticnek. A portugál igazán szép találatot szerzett.
Meggyőző produckió volt ez, a királyiak bizakodva várhatják a papírformának tűnő londoni BL-visszavágót, és a nagy-nagy rangadót a Barca ellen. Mourinhónak kellemes gonddal kell megküzdenie: a Bilbao elleni mérkőzés láttán vajon kit rakjon majd a kezdőbe?!

Könnyed 3-1 !

2011.04.09. 19:57, lilie

Könnyedén, magabiztos játékkal teljesítette a nehéznek tűnt bilbaói küldetést a Real Madrid a La Liga 31. fordulójában, 3-1-re győzött az Athletic Bilbao otthonában. José Mourinho az előzetes híreknek megfelelően pihentette legjobbjait, de az átalakított csapat a védelem kisebb megingásaitól eltekintve is nagyszerűen muzsikált, így átmenetileg öt pontra csökkent a királyiak hátránya a később pályára lépő Barcelona előtt.

Hivatalos, hogy jön a Haikyuu!! Gomisuteba no Kessen movie! Magyar nyelvû plakát, magyar feliratos elõzetes!    *****    Todoroki Shoto Fanfiction oldal, nézzetek be és olvassatok! Új Shoto nendoroid blog az oldalon!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?